Project Description

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding=”undefined” dimension_margin=”undefined” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text]

Mersin Kolej denilince akla Erdemli Birey Koleji gelir çünkü öğrencilerimizi tatlı bir disiplinle, görev bilincine sahip, sorumluluk duygusu gelişmiş, toplum kurallarına sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmekteler.  

Mersin Özel Okul  olarak Erdemli birey koleji neler sunuyor

Etüt ve Ek Dersler

5. sınıflarda her hafta okul saatleri içinde açık etüt sistemi uygulanmaktadır. Ders programında haftada 1 saat açık etüt yer almaktadır. Ölçme değerlendirmenin yaptığı sınavların raporlarına göre öğrenciler ihtiyacı olan dersin etüdüne yönlendirilir. 6 ve 7. sınıflarda okul saatleri sonrasında öğrencinin ihtiyacı olduğu derslerden çıkış etüdü yapılır. 8. sınıflarda perşembe ve cuma günleri okul saatleri içerisinde açık etüt; pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri öğrenci ihtiyacına göre çıkış etüdü uygulanır. 8. sınıflarda MEB ders saatlerine ek olarak etüt saatleri ile ders saatleri artırılır.

Kulüp Saati

BİREY KOLEJİ olarak eğitim öğretim programında kulüp çalışmaları, akademik çalışmalar kadar önemli bir yer tutmaktadır. Kulüplerin amacı; öğrencilerin liderlik özelliklerini, iletişim becerilerini, sorumluluk ve keşfetme duygularını geliştirmek; kişisel beceri ve ilgilerini ön plana çıkarmak, topluma karşı duyarlılık ve sorumluluk gelişimine yardımcı olmaktır. Sene başında yapılan “Kulüp Tanıtım Günü”nde kulüp öğretmenleri tarafından öğrencilere kulüpler hakkında bilgi verilir, aynı gün kulüp tanıtım kitapçığı ile tercih formları dağıtılır. Daha sonra öğrenciler velileri ile birlikte yapmış oldukları tercihlerine göre kulüplere yerleştirilir. Kulüplere devam zorunluluğu olup çalışmalar sırasında okul kuralları geçerlidir. Öğrencilere öğretim yılı içerisinde etkinlik çalışmalarını sergileme fırsatı verilir.

Geziler

Her yaş grubunun gelişimsel özellikleri, ders kazanımları ve ihtiyaçları doğrultusunda yıl içerisinde geziler planlanmaktadır. Öğrenciler; keşfederek ve inceleyerek bilgiye ulaşma; anlamlı ve kalıcı bir şekilde öğrenmeyi destekleme fırsatı elde etmiş olurlar.

Spor ve Sanat Etkinlikleri

Okulumuzun yürüttüğü beden eğitimi faaliyetlerinin dışında, öğrencilerimizin fiziksel ölçüm testleri ile gelişimlerinin takibi yapılmakta ve uygun spor branşına yönlendirme gerçekleştirilmektedir. Birey kolejinde  sanat eğitimi görsel sanatlar, müzik, drama disiplinlerinden oluşur. Öğrencilerimizin zihinsel ve algısal yeteneklerini geliştirmek, onlara estetik duyarlılık kazandırmak, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini sanatla ifade etmelerini, yaratıcı düşünmelerini sağlamak, sanat sevgisi ve bilinci kazanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar düzenlenir. Her yıl düzenlenen müzik şöleni, dinletiler, konserler, gösteriler, sergi ve yarışmalar ile verilen nitelikli sanat eğitiminin ürünleri velilerimiz ve öğrencilerimizle paylaşılır. Dünya Sanat Günü, tüm hafta boyunca düzenlenen sanat etkinlikleri ile kutlanır

Sağlık Hizmetleri

Sağlık Hizmetlerinin Uygulanışı Sağlık sorunu olan öğrenci, ilgili müdür yardımcısından alacağı izin belgesi ile revire yönlendirilir. Acil durumlarda öğrenci revire doğrudan da başvurabilir. Okul hemşiresi ya da görevli personel  öğrenciyi karşılar ve şikâyetine göre ilk müdahalesini ya da yönlendirmeyi  yapar. Öğrenci derse devam edebilecek ise derse gönderilir. Derse devam edemeyecek kadar rahatsız olan öğrenci, bir süre revirde gözlem altında tutulur, velisine haber verilir ve ilgili müdür yardımcısına bildirilir. Uzun süren rahatsızlık, ciddi yaralanma gibi ileri tetkik, tedavi veya dinlenme gerektiren durumlarda, öğrenci velisi aranarak bilgilendirilir, gerekiyorsa öğrenciyi okuldan alması istenir. Okuldan çıkış için müdür yardımcısına izin belgesi için yönlendirilir. Velinin beklenemeyeceği kadar acil durumlarda, hasta/yaralı okul hemşiresi nezaretinde, velisi bilgilendirilerek en yakın sağlık kuruluşuna götürülür.

Sağlık Kayıtları

Her öğrenci velisinden, okula ilk kayıt sırasında kişisel “Sağlık Bilgi Formu”nu doldurması ve her yıl bu bilgilerin güncellemesi istenir. Öğrenciye yaklaşımın doğru ve sağlıklı olması açısından tüm bilgilerin eksiksiz olması velinin sorumluluğundadır. Ayrıca eğitim öğretim yılı başında birey koleji tarafından ücretsiz sunulan öğrenci  sağlık taraması uygulaması veli sorumluluğundadır.  Yıl içinde öğrencinin sağlık durumundaki önemli değişikliklerin okul yönetimine bildirilmesi gereklidir. Çevre ve Hijyen Okulumuzdaki kullanma ve içme suları, periyodik olarak gerekli incelemelerden geçirilmekte; su sebili, depo ve tankların temizlik ve bakımları yetkili firmalarca düzenli olarak yapılmaktadır. Yemekhane ve mutfakta çalışan personelin periyodik kontrol sonuçları işletme müdürü ve okul hemşiresi tarafından denetlenmektedir.

Güvenlik Hizmetleri

Okulumuzda güvenlik hizmeti, 24 saat esasına göre ikişer güvenlik personeli tarafından yürütülmektedir. Ayrıca, okulumuz dış çevre ve okul içi kameralarla izlenerek kayıt altına alınmaktadır.

Rehberlik Servisimiz

Öğrencilerimizin yetkinlikleri ve gelişime açık alanlarıyla ilgili Rehberlik Birimimiz 9. ve 10. sınıflardaki öğrencilerimize yetenek ve kabiliyetlerine göre çalışma alanlarına yönlendirmektedir. Böylece birey olmanın getirdiği görev ve sorumluluk bilincini aşılayarak öğrencilerimizin hem sevdiği hem de becerilerini doğru kullandığı alanlarda akademik açıdan yetkin ve farkındalığı yüksek bireyler olurken hayat boyu başarının ortaya çıkacağına inanıyoruz.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]